Місто Харків шукає кандидатів для створення патронатних родин.

Якщо ви любите дітей і Вам потрібна робота – Вам у  патронатні вихователі

Розвиток та удосконалення системи сімейного влаштування дітей‑сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, є одним із пріоритетних напрямів соціальної політики України. В Україні запроваджується таке новаторство, як патронатна родина. Це соціальна послуга, що дасть змогу якнайкраще врахувати інтереси дитини, яка залишилася без батьківського піклування, гарантувати їй сприятливе сімейне оточення. Влаштованим під патронат дітям забезпечується індивідуальний підхід та цілодобова увага патронатного вихователя.  Надання послуги сплачується державою у розмірі п’яти мінімальних прожиткових мінімумів.

Патронат над дитиною – це тимчасовий догляд, виховання та соціально-психологічна реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин. Патронатний вихователь –  людина, яка за участю членів своєї сім’ї надає послуги з догляду та виховання дитини, чиї батьки опинилися у скрутних життєвих обставинах. Сім’я патронатного вихователя – це сім’я, у якій за згоди всіх її членів, повнолітня особа, яка пройшла спеціальне навчання, виконує обов’язки патронатного вихователя на професійній основі та має помічником повнолітнього члена родини, проживаючого разом.

Дитина у такій сім’ї може перебувати будь який час, але не більше трьох місяців. Якщо за ці три місяці дитина не повертається у свою сім’ю, до біологічних батьків, за рішенням комісії із захисту прав дитини, цей термін може бути продовжений ще на три місяці. Тобто, крайній термін перебування дитини – шість місяців. І протягом цих півроку ведеться пошук або прийомної сім’ї, усиновлювачів чи опікунів. Різниця між створенням прийомної сім’ї та патронатної в тому, що, наприклад, прийомну сім’ю може створити одна особа, а от вимоги саме до патронату – це має бути обов’язково патронатний вихователь разом з повнолітнім членом сім’ї, що братиме участь у наданні послуги патронату над дитиною.

Вимоги для створення патронатної родини детально прописані у відповідному Законі України.  Таких вимог до потенційних патронатних родин є чимало. Претенденти повинні мати позитивний досвід виховання дітей – мова йде не виключно про виховання власних дітей, а й про інших. Наприклад, робота в садочку чи у школі, громадська робота, тощо. Важливою умовою є те, що один член сім’ї патронатного вихователя, саме той, хто буде виконувати обов’язки патронатного вихователя, має бути безробітним. Тобто, людина не має ніде працювати, щоб цілком і повністю надавати послуги патронату. Патронатний вихователь зараховується на роботу за трудовим договором до бюджетної установи соціального захисту населення. Щодо вікових обмежень, то патронатним вихователем можуть бути жінки  до 60 років, чоловіки – до 65 років. Крім того, беручи на себе обов’язки патронату, вихователь повинен мати відповідні житлові умови для соціально-психологічної реабілітації дитини, яку бере під свій патронат. Ну і, звичайно, все це має бути підтверджено відповідними документами.

Розмір грошового забезпечення у період перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя становить на місяць п’ять прожиткових мінімумів для працездатних осіб. На липень 2019 року – 9 тисяч 680 гривень. Також на кожну дитину, влаштовану у патронатну родину, буде надаватися соціальна допомога. Вона залежить від віку дітей.

Усе, що ми робимо, робимо для того, аби кожна дитина отримала шанс на щасливе майбутнє в родині.  Сім’я є природним середовищем первинної соціалізації дитини, джерелом її матеріальної та емоційної підтримки, засобом збереження і передання культурних цінностей.

Ми активно шукаємо кандидатів для створення патронатних родин. Претендентам потрібно звертатись у Центри соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. 

Бажаєте допомогти дітям? Проявіть рішучість – зробіть спробу. Дізнайтесь, що може патронатна сім’я.

Більш детальну інформацію ви можете отримати за телефонами 734-90-62 або

 +38 (099) 100-20-18 Комарова Олена.