Зміцнення репродуктивного здоров’я

Зміцнення репродуктивного здоров’я.

01 вересня 2021 року Благодійна організація «Благодійний фонд «Заради життя» та Харківський міський центр соціальних служб «Довіра» керуючись Законами України від 21.06.2001 № 2558-III «Про соціальну роботу з сім’ями, дітьми та молоддю» (зі змінами), від 17.01.2019 № 2671-VIII «Про соціальні послуги», постановою Кабінету Міністрів України від 01.06.2020 року № 587 «Про організацію надання соціальних послуг», іншими нормативно-правовими актами взяли на себе взаємні зобов’язання у сфері зміцнення репродуктивного здоров’я на безоплатній основі здійснювати спільні заходи для пропаганди цінностей сім’ї, багатодітності, зниження рівня соціального сирітства, відповідального батьківства, допомоги сім’ям, дітям та молоді, у тому числі які належать до вразливих груп населення та/або перебувають у складних життєвих обставинах, зокрема кризовим вагітним жінкам, що відмовилися від аборту та вирішили народити дитину, сім’ям з дітьми до трьох років, які перебувають у складних життєвих обставинах.

Сторони домовилися

Інформувати населення про можливості допомоги та результати співпраці у сфері зміцнення репродуктивного здоров’я, пропаганди повної та багатодітної родини, відповідального батьківства та материнства, у тому числі за допомогою засобів масової інформації, мобільних додатків.

За угодою  ХМЦСС «Довіра» та Відділи соціальної роботи у районах м. Харкова ХМЦСС «Довіра» для зміцнення репродуктивного здоров’я:

  • надають за державними стандартами соціальні послуги отримувачам з-поміж сімей, дітей та молоді, у тому числі які належать до вразливих груп населення та/або перебувають у складних життєвих обставинах;
  • у разі потреби,  інформують Фонд у письмовому вигляді про виявлені сім’ї, дітей та молодь, у тому числі які належать до вразливих груп населення та/або перебувають у складних життєвих обставинах, зокрема про кризових вагітних жінок та малозабезпечених сімей із дітьми до 3-х років, які гостро потребують негайної комплексної благодійної допомоги Фонду, інформують отримувачів послуг про перелік необхідних документів для отримання такої допомоги;
  • у разі можливості, дають змогу Фонду проводити у відокремлених, зачинених приміщеннях відділів соціальної роботи по районах м. Харкова ХМЦСС «Довіра» безоплатне кризове психологічне консультування вагітних, благодійні тематичні зустрічі з отримувачами послуг відділів соціальної роботи по районах м. Харкова ХМЦСС «Довіра» щодо пропаганди сімейних цінностей та відповідального батьківства, з використанням матеріалів у сфері зміцнення репродуктивного здоров’я населення в Україні, пропаганди повної та багатодітної родини, відповідального батьківства та материнства (брошури, візитівки, фільми, видрук, книги, календарі, символіка руху «За життя!»). Фонд гарантує ХМЦСС «Довіра» суспільний лад, чистоту, дотримання пожежної безпеки у названих приміщеннях;
  • сприяють у розповсюдженні відділами соціальної роботи по районах  м. Харкова ХМЦСС «Довіра» роздаткових матеріалів, плакатів, листівок, буклетів, соціальної реклами тощо про діяльність Фонду серед отримувачів послуг за допомогою Інтернет-ресурсів й мобільних додатків.

Зміцнення репродуктивного здоров’я

Харківський міський центр соціальних служб «Довіра» створено рішенням Харківської міської ради 11 травня 1992 року

У структурі Центру:  спеціалізоване формування «Служба соціальної підтримки сім’ї» (працює з 2 грудня 2002 року). Кваліфіковані спеціалісти надають допомогу сім’ям, які перебувають в складних життєвих обставинах, здійснюють соціальну підтримку сімей, де виховуються діти та молодь з функціональними обмеженнями. Для такої молоді працює клуб «Зустрічі друзів», в рамках якого проводяться тематичні вечори, тренінги, ігротеки, разом відзначаються свята та ін. Телефон — 705-61-64.

Спеціалізоване формування «Школа волонтерів» (створена 10 квітня 2002 року) — здійснює залучення волонтерів та їх практичну підготовку до соціально — значущої роботі. Силами волонтерів 4 лютого 2007 створений волонтерський соціальний театр «Дорогою добра», який за свою недовге існування подарував глядачам 4 вистави: казка — мюзикл «Стоптані черевички», драматичне подання платниками податку на «Розмова про любов», театрально — музична постановка «Історія про чарівну футболці» і ляльковий спектак «Дорогою добра». Глядачами волонтерського театру стали сотні вихованців дитячих будинків та дитячих відділень лікарень. Люди різного віку і соціального статусу вчаться і працюють з великим серцем і бажанням допомагати тим, хто цього потребує. Якщо ви хочете стати волонтером — телефонуйте 705-61-64.

«Телефоні довіри» — працює з 12 квітня 2000 року, тут вас вислухають, підтримають і допоможуть вам знайти вихід із складних ситуацій. «Телефон довіри» — анонімна служба. Працює Пн. — Чт. з 9 до 18 годин, Пт з 9 до 16.30 — 705-61-65. Профілактика негативних явищ у молодіжному середовищі (тютюнопаління, алкогольна, наркотична та ін. залежності) — також один із напрямів роботи Центру. Акції, які ми проводимо, стали вже традиційними і привертають увагу десятків тисяч молодих харків’ян — День відмови від тютюну, День боротьби з наркоманією, 1 грудня — Всесвітній день солідарності з ВІЛ — інфікованими людьми. Стати учасником акцій можна, звернувшись за телефоном — 705-61-64.

Повний текст договору Ви можете прочитати за посиланням.